Krzesła przemysłowe

Krzesła przemysłowe są niezbędnym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych, laboratoriów, hurtowni, biur branży IT czy salonów tatuażu. Mogą mieć odmienny wygląd, wysokość i być wykonane z różnych materiałów, jednak łączy je jedno - mają pomagać w wykonywaniu powierzonych zadań na najwyższym poziomie. Aby tak się stało, firma ROSART dołożyła wszelkich starań, by nasze krzesła przemysłowe spełniały niezbędne wymagania techniczne, posiadały stosowne atesty i były funkcjonalne. Wybierając nasze produkty, w pakiecie dostajesz gwarancję jakości i niezawodności.

Kategoria: Przeznaczenie

Aktywne filtry

Krzesła przemysłowe przeznaczenie

Przeznaczenie

Jakie są rodzaje krzeseł przemysłowych?

Krzesła przemysłowe można podzielić na:

  • Krzesła z oparciem: przypominają zwykłe krzesła biurowe, jednak są wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zanieczyszczenia chemiczne, uszkodzenia mechaniczne i złe warunki pogodowe. Posiadają specjalne wypustki zapewniające prawidłową postawę ciała podczas siedzenia. Dostępne w różnych wariantach: z kółkami obrotowymi bądź stopkami, z podnóżkiem RING lub bez, z podłokietnikami lub bez nich. Sprawdzą się w warsztatach samochodowych, marketach, placówkach zdrowia, laboratoriach i hurtowniach. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz również krzesła szwalnicze z tapicerowanym siedziskiem. 
  • Hokery przemysłowe: ten rodzaj krzeseł ma wiele zastosowań. Zobaczysz je w barach, kantynach, salonach tatuażu, laboratoriach, punktach kontrolnych i zakładach produkcyjnych. Wyróżniają się specyficznym, otwartym siedziskiem. W przypadku hokerów jest ono często wypełnione wypustkami lub specjalnymi paskami mającymi zapobiegać spadaniu z siedziska. Hokery przemysłowe nie posiadają podłokietników. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno hokery na mobilnych kółkach, jak i na stopkach, z podnóżkiem lub bez. Wszystkie posiadają regulację wysokości za pomocą manetki ukrytej pod siedziskiem.
  • Taborety przemysłowe: w przypadku taboretów przemysłowych mamy do czynienia z różnego rodzaju materiałami siedziska - sklejkowymi, piankowymi, materiałowymi  i skórzanymi. Wynika to z tego, że znajdują zastosowanie w różnych miejscach, z mniej lub bardziej rygorystycznie określonymi zasadami BHP. Mogą mieć również plastikową bądź metalową podstawę z podnóżkiem lub bez. Dostępne w dwóch wersjach: na kółkach lub na stopkach. 

 

Jakie cechy powinny posiadać krzesła przemysłowe?

Krzesła przemysłowe nazywane też krzesłami specjalistycznymi powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być także bezpieczne zarówno dla osób z nich korzystających, jak i dla innych pracowników zakładu. Produkując krzesła przemysłowe, trzeba trzymać się pewnych reguł dotyczących ich wymiarów, odpowiednich parametrów jakościowych i technicznych. Najlepiej jest skonsultować zlecenie z klientem, jednak jeśli z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, należy przestrzegać podstawowych zasad: krzesło ma być solidnie wykonane i odporne na różnego rodzaju zabrudzenia.

Przykładem takiego krzesła jest Obrotowe krzesło przemysłowe PurMax, któremu niestraszne oleje, smary i woda, dzięki czemu świetnie sprawdza się w warsztatach mechanicznych. Siedzisko oraz oparcie zostały wykonane z pianki integralnej odpornej na zanieczyszczenia chemiczne, więc kolejnym miejscem, gdzie to krzesło znajdzie zastosowanie, są różnego rodzaju laboratoria i punkty medyczne, w których sterylne warunki to podstawa.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze krzeseł przemysłowych?

Decydując się na zakup krzeseł przemysłowych, musisz przede wszystkim wiedzieć, jakie mają parametry i czy odpowiadają one przepisom obowiązującym w miejscu, do którego trafią. Na stronie krzeslaprzemyslowe.pl po wejściu w poszczególne produkty na dole strony znajdziesz szczegółowe opisy każdego z nich oraz informację o ich dostępności. W karcie produktu można również wybrać wersję krzesła (normalna/podwyższana), a także rodzaj kółek bądź stopek. W przypadku kółek są to kółka do powierzchni dywanowych lub kółka do powierzchni twardych (ogumowane). W przypadku stopek: stopki z tworzywa lub stopki antypoślizgowe (podgumowane).

Niezwykle ważna jest także umiejętność odróżnienia produktów o niskiej jakości od tych, których cena wynika z precyzyjności wykonania. Najprostszym sposobem na to jest zwrócenie uwagi na ilość informacji zawartych na stronie oraz ich dokładność. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej klasy krzesła przemysłowe w konkurencyjnych cenach, posiadające niezbędne atesty. Wszystkie nasze krzesła są wykonane z pasją przy użyciu wysokiej jakości wymiennych komponentów.

Krzesła laboratoryjne

Krzesła laboratoryjne - rodzaje

Krzesła laboratoryjne to ogólna nazwa, pod którą kryje się wiele rodzajów...

Krzesła warsztatowe

Jakie są rodzaje krzeseł warsztatowych?

Krzesła warsztatowe występują w wielu wariantach w zależności od...

Krzesła szwalnicze

Krzesło szwalnicze - jakie wybrać?

W ofercie krzeseł szwalniczych posiadamy krzesła ze sklejki, krzesła...