Bezawaryjne krzesła z poliuretanu

Krzesła z poliuretanu, czyli tzw. pianki integralnej charakteryzują się wysoką odpornością na zanieczyszczenia chemiczne. Poliuretan nie przewodzi prądu (z wyjątkiem krzeseł antystatycznych ESD), nie reaguje z łagodnymi środkami do dezynfekcji, jest trudnopalny oraz niezwykle wytrzymały. Zbudowany jest z twardej powłoki zewnętrznej (tzw. naskórek) oraz elastycznego porowatego rdzenia wewnętrznego. Krzesła z poliuretanu ROSART sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki pracy. Mogą być stosowane w laboratoriach, placówkach zdrowia, warsztatach lub hurtowniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również na zewnątrz, ponieważ pianka integralna nie pochłania wilgoci.

Kategoria: Krzesła z poliuretanu

Aktywne filtry

Krzesła z poliuretanu

Jakie krzesło z poliuretanu wybrać?

Nasza oferta krzeseł z poliuretanu obejmuje linię krzeseł Pur, w skład której wchodzą krzesła ErgoPur i ErgoActive oraz PurMax i PurActive w różnych wersjach wyposażenia. Krzesła ErgoPur i ErgoActive posiadają podstawę (pięcionóg) ze zbrojonego tworzywa. Krzesła PurMax i PurActive posiadają stabilną metalową podstawę w wersji podstawowej lub płaskiej w wersji FLAT, kółka bądź stopki, wygodne oparcie oraz specjalne wypustki na powierzchni siedziska zapobiegające zsuwaniu się z krzesła. Poszczególne modele wyposażone zostały w podłokietniki w wersji standardowej lub regulowanej oraz podnóżek RING. Istnieje także możliwość doboru odpowiedniej wysokości krzesła, decydując się na standardową regulację lub wersję dodatkowo podwyższoną.

Linia Pur od ROSART dodatkowo posiada:

  • kolumnę gazową pozwalającą na pracę krzesła w systemie 3-zmianowym
  • siedzisko połączone z oparciem solidnym mechanizmem (jest to nieporównywalnie lepsze rozwiązanie niż popularny mechanizm CPT od krzesła biurowego)
  • piastrę - wspornik, mocującą siedzisko od spodu, wytłaczaną z jednego, grubszego kawałka materiału (standardem na rynku jest piastra spawana).

Warto mieć powyższe aspekty techniczne na uwadze, ponieważ to one w dużej mierze odpowiadają za wygodę użytkowania produktu. Zadbaliśmy również o to, aby krzesła z pianki integralnej ROSART posiadały niezbędne atesty i były bezawaryjne. O ich jakości i niezawodności świadczy między innymi 2-letnia gwarancja.

Krzesła z poliuretanu ROSART - dlaczego warto?

Warto postawić na krzesła z poliuretanu ROSART, ponieważ wyróżniają się wszechstronnością zastosowań. Modele bez podłokietników sprawdzą się w gabinetach lekarskich, gdzie wymagany jest pełny zakres ruchów. Na szczególną uwagę zasługuje Krzesło PurMax w wersji podwyższonej, które posiada podnóżek RING i wyprofilowane siedzisko zapewniające poprawną postawę ciała.

Modele z podłokietnikami wykorzystywane mogą być natomiast w zakładach przemysłowych, gdzie prace wykonywane są ręcznie i wymagają niezwykłej precyzji. Aby odciążyć ten fragment ciała, świetną propozycją może okazać się Krzesło PurActive na stopkach, które dodatkowo zadba o stabilność przy stanowisku pracy.