Krzesła biurowe i fotele obrotowe do biura

Ergonomiczne krzesła i fotele są kluczowymi elementami wyposażenia biur zarówno w małych, jak i dużych firmach. To od nich zależy komfort i wygoda pracowników podczas wykonywania powierzonych obowiązków. Badania dowiodły, że źle dobrane krzesła biurowe mogą obniżać wydajność pracy, powodując bóle pleców i głowy. W ROSART posiadamy wysokiej klasy krzesła do biura posiadające niezbędne atesty i szeroki wybór komponentów. Jesteśmy pewni, że mając je w swoim biurze, problem ze słabą wydajnością pracowników szybko zostanie rozwiązany. 

Kategoria: Krzesła i fotele biurowe

Aktywne filtry

Krzesła i fotele biurowe

Jakie wymogi muszą spełniać krzesła biurowe?

Krzesło biurowe musi spełniać wymogi BHP opisane w  rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r., w którym czytamy, że powinno ono posiadać:

  • dostateczną stabilność, przez wyposażenie go w podstawę co najmniej pięciopodporową z kółkami jezdnymi,
  • wymiary oparcia i siedziska, zapewniające wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów,
  • regulację wysokości siedziska w zakresie 400÷500 mm, licząc od podłogi,
  • regulację wysokości oparcia oraz regulację pochylenia oparcia w zakresie: 5° do przodu i 30° do tyłu,
  • wyprofilowanie płyty siedziska i oparcia odpowiednie do naturalnego wygięcia kręgosłupa i odcinka udowego kończyn dolnych,
  • możliwość obrotu wokół osi pionowej o 360°,
  • podłokietniki.

Fotel obrotowy biurowy czy krzesło obrotowe?

Różnica pomiędzy fotelem obrotowym do biura a krzesłem obrotowym jest nieznaczna. Nazwy te stosuje się zamiennie, uznając za krzesło obrotowe do biura modele podstawowe, bez cech szczególnych. Fotel obrotowy do biura jest to natomiast rodzaj krzesła klasy premium, charakteryzujący się wyprofilowanym oparciem lub posiadający inne wyróżniki jak np. dodatkowy zagłówek. 

W ofercie sklepu ROSART posiadamy 14 foteli biurowych zaliczanych do klasy Premium, wśród których znalazły się:

Wszystkie wymienione fotele obrotowe przeznaczone są do codziennego użytkowania. Wykonaliśmy je z materiałów najwyższej jakości i starannie dobranych komponentów. Spora część z nich posiada oparcie z przewiewnej siatki i regulowany zagłówek. Krzesła Grand LT i Core obite są skórą licową, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w gabinecie prezesa lub na recepcji. Model Loft wykończyliśmy wełną, przez co idealnie będzie pasował do sal konferencyjnych i warsztatowych. 

Ciekawym przykładem krzeseł biurowych jest linia Komfort Max. Obejmuje klasyczne krzesła obrotowe wykończone ekoskórą i tkaniną Desert. Zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego rodzaju obicia istnieje możliwość wyboru koloru, a także ramy - metalowej bądź z tworzywa sztucznego. 

To, co wyróżnia linię Komfort Max to prostota wykonania oraz użycie materiałów posiadających szereg wyjątkowych właściwości. Tkanina Desert jest wysoce odporna na zapłon z zapałki i tlącego się papierosa, co pozwala na stosowanie krzeseł w miejscach użyteczności publicznej. Ekoskóra natomiast jest niezwykle trwała i bardzo łatwo się ją czyści.

Dlaczego warto postawić na fotele biurowe ROSART?

Fotele biurowe ROSART to jakość i niezawodność poparte 2-letnią gwarancją. Wpisując w wyszukiwarkę frazy “biurowe krzesła” lub “biurowe fotele” nie sposób przejść obok naszej oferty obojętnie. Produkty sprzedajemy w konkurencyjnych cenach, aby mogły służyć zarówno małym rodzinnym biznesom, jak i dużym przedsiębiorstwom. Wierzymy, że działając w ten sposób, nasze fotele do biura niedługo staną się jeszcze bardziej rozpoznawalne, służąc na co dzień nie tylko Klientom z Polski, ale także za granicą. 

Dostawy naszych krzeseł oraz innych produktów realizowane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia i są zupełnie darmowe. Nasi Klienci mogą liczyć także na liczne rabaty i promocje, o których informujemy na stronie głównej i w kartach poszczególnych produktów. Zniżki zależne są od wielkości zamówienia.