Taborety, hokery, dżokeje

Taboret jest najbardziej podstawowym rodzajem krzesła. Można wykorzystywać go w wielu miejscach pracy, ale także do odpoczynku. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona i nie ma możliwości wyposażenia jej w krzesło z oparciem. W ofercie ROSART posiadamy taborety z siedziskiem z pianki integralnej, sklejki, a także tapicerowane. Zaliczyć do nich możemy także dżokeje i hokery, które różnią się nieco budową i kształtem siedziska.

Kategoria: Taborety , hokery, dżokeje

Aktywne filtry

Taborety , hokery, dżokeje

Taborety, hokery, dżokeje - różnice

Zauważalną gołym okiem różnicą pomiędzy krzesłami typu taboret, hoker i dżokej jest rodzaj siedziska. W przypadku taboretów jest ono płaskie i posiada gładką strukturę niezależnie od użytego materiału. Hokery charakteryzują się siedziskiem zasłaniającym odcinek lędźwiowy, natomiast dżokeje wyprofilowanym siedziskiem w kształcie siodła jeździeckiego skąd wzięła się ich nazwa. Hokery z oferty ROSART dodatkowo posiadają specjalne wypustki na siedzisku zapobiegające zsuwaniu się z krzesła.

Różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami taboretów można dopatrywać się również w użytych komponentach. Wszystkie nasze krzesła dostępne są bowiem w odmiennych wariantach wyposażenia, w skład którego wchodzą:

  • podnóżek RING
  • kółka (do powierzchni dywanowych lub twardych)
  • stopki (z tworzywa lub podgumowane)
  • podstawa (plastikowa lub metalowa).

Wybrać można także rodzaj regulacji krzesła w wersji standardowej lub podwyższonej. Na tym jednak nie koniec, bo kupując taboret tapicerowany tkaniną Best możemy zdecydować się także na konkretny kolor obicia wybierając spośród: czarnego, bordowego, granatowego i szarego. Podobnie jest w przypadku ekoskóry, gdzie do wyboru mamy: czarny, beżowy, rudy i zielony. 

Taborety ze sklejki zabezpieczyliśmy specjalistycznym lakierem, który chroni siedzisko przed uszkodzeniami mechanicznymi, zanieczyszczeniami chemicznymi i wilgocią. Dzięki temu sprawdzą się one w laboratoriach, zakładach produkcyjnych, punktach usługowych, hurtowniach czy marketach.

Taborety z pianki integralnej odporne są natomiast na oleje, smary i wodę. Z czystym sumieniem możemy je polecić do warsztatów samochodowych, punktów serwisowych, montażowni czy narzędziowni. Dostępne są w dwóch kolorach: czarnym i szarym. 

Taborety ROSART - dlaczego warto?

Taborety ROSART to produkty posiadające niezbędne atesty w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, wytrzymałości, trwałości i stateczności. Niewątpliwą zaletą naszych krzeseł jest również fakt, że posiadają dwuletnią gwarancję.